Menu
IVECO S-WAY

EPO-TRANS uruchomił nową stację tankowania gazu LNG

Nowa stacja tankowania skroplonego gazu ziemnego dla ciężkich pojazdów została otwarta przy autostradzie A4 w miejscowości Krzywa. Podczas uroczystości została również podpisana umowa na dostawę 20 pojazdów IVECO S-WAY LNG zasilanych wyłącznie gazem ziemnym.

Stacja zlokalizowana jest w strategicznym miejscu, przy autostradzie A4, pomiędzy Legnicą a Zgorzelcem, w miejscowości Krzywa, w gminie Gromadka. Zajmuje powierzchnię ponad 3000 m2 i umożliwia tankowanie nawet 50 pojazdów zasilanych LNG dziennie. Obok znajduje się także bezpieczny, monitorowany plac postojowy oraz zaplecze sanitarne dla wszystkich klientów stacji oraz placu postojowego.

Ogólnodostępna stacja tankowania LNG w Krzywej, dzięki systemowi dopasowującemu temperaturę i parametry techniczne paliwa do wymogów poszczególnych rodzajów pojazdów, może obsłużyć wszystkie dostępne obecnie na rynku marki samochodów użytkowych zasilanych skroplonym gazem ziemnym. Stacja dla pojazdów zasilanych gazem ziemnym będzie otwarta 7 dni w tygodniu, przez całą dobę.

Stacja została sfinansowana i zamontowana przez spółkę NOVATEK Green Energy, która zapewnia stałe dostawy skroplonego gazu ziemnego oraz zajmuje się serwisem technicznym obiektu. Dzięki nowej inwestycji w Polsce, dążenie wielu firm transportowych do osiągniecia redukcji wpływu transportu drogowego na środowisko naturalne, staje się realne i stanowi wsparcie w przechodzeniu na zieloną mobilność. Koncentracja na alternatywnych źródłach zasilania, takich jak między innymi gaz ziemny, pozwoli zmniejszyć globalne zużycie energii o 20%, globalną emisję CO2 o 24% oraz może w 95% uniezależnić transport od ropy naftowej.

W otwarciu stacji uczestniczyli zaproszeni przez firmę EPO-Trans goście, przedstawiciele producentów pojazdów zasilanych gazem ziemnym, Polskiej Platformy LNG oraz spółki NOVATEK.

Podczas uroczystości oficjalnego otwarcia obiektu, IVECO Poland podpisało umowę z firmą EPO-Trans na dostawę 20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY Natural Power o mocy 460 KM wyposażonych w najnowocześniejszy układ napędowy wykorzystujący jako paliwo skroplony gaz ziemny (Liquid Natural Gas – LNG). Nowe IVECO S-WAY LNG uzupełnią obecną flotę ekologicznych pojazdów IVECO Klienta, odebraną w maju ubiegłego roku, obejmującą 20 sztuk IVECO Stralis Natural Power.

IVECO S-WAY

Podczas podpisania umowy, obecni byli przedstawiciele stron: Piotr Ozimek – Prezes EPO-Trans Logistic, Paweł Ozimek – Członek Zarządu EPO-Trans Logistic oraz przedstawiciele IVECO Poland: Marcin Piluchowski – Heavy Business Line Manager i Artur Wygnański – Key Account Manager.

Marcin Piluchowski, Heavy Business Line Manager IVECO Poland, powiedział: “IVECO, jako lider w segmencie pojazdów zasilanych gazem ziemnym, wspiera klientów w przechodzeniu na zieloną mobilność oferując pełny zakres usług posprzedażnych zapewniających najniższe koszty użytkowania pojazdu. Jednocześnie marka IVECO oraz tacy partnerzy jak EPO-Trans, dążą do rozbudowania sieci i infrastruktury tankowania LNG, co w konsekwencji rozpowszechni tę technologię. Gaz ziemny jest dojrzałym i natychmiastowo dostępnym rozwiązaniem umożliwiającym dekarbonizację przewozów na dalekich trasach. Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że IVECO ma swój udział w dążeniu firmy EPO-Trans do redukcji negatywnego wpływu transportu drogowego na środowisko naturalne. Potwierdzeniem na to jest podpisana umowa na dostawę do firmy EPO-Trans kolejnych 20 sztuk pojazdów IVECO napędzanych  LNG. Do sprawdzonej floty ciągników siodłowych IVECO Stralis dołączy niebawem nasz nowy okręt flagowy IVECO S-WAY oferujący bardziej przestronną i komfortową kabinę, nowy pakiet łączności, niższe zużycie paliwa i jeszcze większe zasięgi na jednym tankowaniu. Gratulujemy wyboru i dziękujemy za zaufanie oraz życzymy sukcesów w dalszym rozwoju niskoemisyjnego transportu”.

Piotr Ozimek, Prezes EPO-Trans, powiedział: „Otwarcie stacji tankowania gazu ziemnego, jest dla EPO-Trans częścią naszego globalnego podejścia do zielonego transportu. Uważamy, że tylko dzięki zaangażowaniu i współpracy wielu podmiotów sektora transportu w Polsce, możliwa jest realizacja idei zrównoważonego rozwoju, niosącego ze sobą ochronę dla środowiska naturalnego. Naszą stację będziemy w pełni wykorzystywać do tankowania naszej floty ekologicznych pojazdów IVECO, jednocześnie udostępniamy tankowanie gazu ziemnego każdej firmie transportowej. Inwestując w nowe pojazdy S-WAY LNG spełniamy nasze dążenie do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń oraz ograniczenia hałasu, jednocześnie zyskując dla nas niższe zużycie paliwa przez pojazdy”.

IVECO S-WAY: samochód ciężarowy IVECO na następną dekadę

IVECO S-WAY niesie ze sobą wszystkie zalety wprowadzone w poprzednich generacjach i dodaje nową kabinę, całkowicie przeprojektowaną z myślą o potrzebach kierowcy i właściciela. W obliczu ostrej konkurencji operatorzy logistyczni potrzebują najwyższego poziomu dyspozycyjności, wydajności i produktywności swoich flot. Nowy IVECO S-WAY doskonale spełnia to wymaganie, oferując kompletny pakiet funkcji i usług, które nie mają sobie równych. Samochód został opracowany z naciskiem na najwyższy komfort kierowcy, zrównoważony rozwój oraz nowy, rozszerzony poziom komunikacji, mający na celu obniżenie całkowitego kosztu posiadania.

To więcej niż produkt: zaoferowano model biznesowy, który obejmuje cały cykl życia pojazdu i pomaga klientom IVECO spełniać wymagania ich klientów.

IVECO S-WAY: samochód ciężarowy online

Nowy, zaawansowany moduł telematyczny w IVECO S-WAY jest bogatym w możliwości systemem komunikacji. Pozwala gromadzić, przetwarza i wymienia dane w czasie rzeczywistym. Właściciele i kierowcy są stale połączeni z pojazdem poprzez swoje urządzenia mobilne lub komputery PC, korzystając z przyjaznego dla użytkownika portalu i aplikacji MyIVECO. Zaawansowana komunikacja w IVECO S-WAY została opracowana również po to, aby pomóc operatorom logistycznym w zapewnieniu wyższej rentowności ich działalności, poprzez maksymalizację czasu dyspozycyjności pojazdu i prewencyjnego serwisu.

IVECO S-WAY: samochód ciężarowy zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju

Nowy IVECO S-WAY opiera się na doskonałych osiągach ciężkiej linii marki, osiągając dalszą redukcję emisji cząstek stałych, NOx i CO2. Będąc wiernym swojemu dziedzictwu, łączy w sobie niski całkowity koszt posiadania z niską emisją szkodliwych substancji. Uzyskano to dzięki wyjątkowemu układowi oczyszczania spalin HI-SCR oraz nadzwyczajnej efektywności paliwowej, wynikającej z zaawansowanej technologii silnika i skrzyni biegów Hi-Tronix, a także wielu rozwiązaniom służącym oszczędzaniu paliwa, takich jak inteligentny osprzęt silnika i Smart EGR.

W przypadku operatorów logistycznych pragnących prowadzić „zieloną” flotę, IVECO S-WAY Natural Power pozostaje jedyną ciężarówką na skroplony gaz ziemny oferującą zasięg dalekobieżny do 1600 km przy mocy silnika 460 KM. Dzięki temu pojazdowi, mogą oni korzystać ze wszystkich zalet gazu ziemnego – jedynej dostępnej od ręki, niskoemisyjnej alternatywy dla oleju napędowego w segmencie ciężkim. Zasilanie gazem ziemnym zapewnia emisję cząstek stałych o 99% niższą niż olej napędowy i o 90% niższą emisję NO2. Do tego, w przypadku użycia biometanu, emisja CO2 jest niższa o 95%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

  • Polecane

    NO CONTENT

  • Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved TankujLNG.pl 2023