Menu
stacja LNG

Shell otwiera nową stację LNG w Jędrzychowicach

Shell poszerzył sieć stacji LNG o Jędrzychowice. Jest to piąty z planowanych 11 punktów Shell LNG w Polsce. Nowa stacja jako pierwsza jest wyposażona w zewnętrzny terminal do realizacji płatności kartą Shell LNG Card, dzięki czemu kierowcy nie muszą wchodzić do budynku stacji, aby opłacić transakcję. Inwestując w dystrybucję skroplonego gazu ziemnego, Shell kontynuuje swoje plany rozwoju w zakresie paliw alternatywnych.
Stacja w Jędrzychowicach zlokalizowana jest przy autostradzie A4. Obiekt, tak jak poprzednio otwarte stacje, mieści w sumie 70 m3 LNG, czyli 31,5 ton gazu. Dodatkowo w nowej placówce pojawią się terminale płatnicze, w których kierowcy będą mogli zapłacić za tankowanie przy zewnętrznym terminalu kartą Shell LNG Card, bez konieczności podchodzenia do kasy.
Jako Shell intensywnie inwestujemy w paliwa alternatywne, m.in. w ramach konsorcjum BioLNG EuroNet budujemy korytarz LNG od Hiszpanii po wschodnią Polskę. LNG to realna, dostępne już dzisiaj alternatywa dla ciężkiego transportu drogowego. Rozpowszechnienie tego paliwa może pomóc zredukować emisje gazów cieplarnianych pochodzących z samochodów ciężarowych nawet o 22 proc. – mówi Piotr Kuberka, prezes zarządu Shell Polska.
stacja LNG
Shell jest obecnie największym na świecie niezależnym producentem skroplonego gazu ziemnego, na wszystkich etapach jego pozyskiwania. Inwestycje w nowe punkty LNG to kierunek, który wpisuje się w strategię Shell związaną z rozwojem paliw alternatywnych. LNG jako paliwo wykorzystywane przez samochody ciężarowe jest coraz popularniejsze na europejskim rynku.

Zmierzanie do transformacji energetycznej

Wspierając porozumienia paryskie Shell w lutym 2021 roku ogłosił strategię neutralności klimatycznej. Celem Shell jest, aby do 2050 roku stać się firmą energetyczną z zerową emisją netto. Chcąc osiągnąć w krótkoterminowym okresie redukcję CO2 o 6-8% rozwijamy LNG i bioLNG, które minimalizują emisje CO2, i o wiele szybciej można stworzyć do nich infrastrukturę niż w przypadku wodoru. Jest to szczególnie istotne pod kątem samochodów ciężarowych, ponieważ dla kierowców tego typu pojazdów jest to rozwiązanie, które już teraz jest dostępne– mówi Monika Przybysz, Cluster Manager Commercial Road Transport CEE.
materiały prasowe Shell

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

  • Polecane

    NO CONTENT

  • Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved TankujLNG.pl 2023